Ağır Çelik Binalar

Ağır Çelik Binalar

 Geniş yerleşim alanı, uzun yapı yüksekliği ihtiyaçlarınız için sınırsız alternatifler sunan ön üretimli çelik yapılar; konforlu, dayanıklı, güvenli, sağlam, uzun ömürlü ve esnek boyutlara uygun formda tasarlanabilmesi amacıyla tercih edilir.

 Ön üretimli olan binaların imalat ve montaj süreleri oldukça kısa olup, tüm bileşenleri ile sökülerek farklı alanlarda tekrar tekrar kullanıma uygundur. Kullanışlı olmasının yanı sıra çok daha kolay temin edilebilir olması da bu yapıları bir adım öne taşıyor. 


Ağır Çelik Binalar

Ağır Çelik Yapı 700m2 (Ofis Binası)


Ağır Çelik Binalar


Ağır Çelik Binalar


Ağır Çelik Binalar

Ağır Çelik Yapı Hangar Binası


Ağır Çelik Hangar Binası


Ağır Çelik Hangar Binası


Ağır Çelik Hangar Binası

Ağır Çelik Yapı Ofis Binası


Ağır Çelik Ofis Binası


Ağır Çelik Ofis Binası


Ağır Çelik Ofis Binası

Hafif Çelik Yapı Modelleri

Ağır Çelik Yapılar
Ağır Çelik Binalar

Beton Prekast
Beton Prekast

Endüstriel Binalar
Endüstriyel Binalar

Sosyal Tesisler
Sosyal Binalar
Ağır Çelik ve Hafif Çelik Arasındaki Farklar Nelerdir?

 Ağır çelik, hafif çelik yapılara nazaran çok daha maliyetlidir ancak ürün temini çok daha kolaydır. Daha düşük bütçeler ile daha kaliteli bir çatı sistemi yaratmak istiyorsanız eğer hafif çelik tercihinde bulunabilirsiniz. 
 Hafif çelikten imal edilen panellerin içinde hafif çelik profiller sık aralıklarla bulunduğundan dolayı ileriye dönük tadilatlarda taşıyıcı sistem zarar görmektedir. Bundan dolayı isteğe bağlı tadilat yapılamamaktadır. 
 Yüksek dayanımı nedeni ile agir çeliğin öz ağırlığının taşıdığı yükün, yararlı yüke oranı çok küçüktür. 
 Hafif çelik sistemleri ağır yük taşıyamayacaklarından dolayı ağır cephe kaplama malzemeleri kullanılmamaktadır. Ağır çelik sistemlerin yük taşıma kapasitelerinin fazla olmasından dolayı cephe kaplama ve yalıtım malzemeleri seçiminde size özgürlük tanır. 
 Hafif Çelik sistemlerde yük taşıma kapasitesinin az olmasından dolayı döşemelerde hafif malzemeler kullanılır. Bu nedenle ses yalıtımı Ağır Çelik sistemlerde, betonarme yapılardaki sağlamlığa ve ses yalıtımına sahip olabilirsiniz. 

Neden Ağır Çelik Tercih Edilmeli?

 Çok fazla yük taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Betonarme yapılar ile kıyaslandığında 10 kat daha fazla yük taşıyabilmektedir. 
 Deprem riski göz önünde bulundurulduğu takdirde ağır çelik yapılar yine betonarmeye nazaran çok daha dayanıklıdır. 
– Ağır çelik üretimi fabrika ortamında gerçekleştirildiği için olumsuz hava koşullarından etkilenmez. 
 Esnek yapısı sayesinde çok fazla şekil değiştirebilir. Tasarım özgürlüğü ile birlikte betonarmeyi bir kez daha geride bırakmayı başaran ağır çelik yapılar, bu bağlamda da dikkatleri üzerine çekiyor. 

Sağladığı birçok avantaj sayesinde son dönemde daha popüler hale gelen ağır çelik yapılar, birçok farklı alanda değerlendirilebiliyor ve bu alanların her geçen gün genişlemesi de sağlanan faydayı belli oranda arttırıyor. 
Ağır çelik sistemi ile hangar, fabrika, atölye, hastane, okul, köprü, sosyal yapılar, devlet binaları gibi yapılar inşa ediyoruz.

Sohbet Başlat
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?