Beton Prekast

Beton Prekast


Beton Prekast


Beton Prekast


Beton Prekast


Beton Prekast

Hafif Çelik Yapı Modelleri

Ağır Çelik Yapılar
Ağır Çelik Binalar

Beton Prekast
Beton Prekast

Endüstriel Binalar
Endüstriyel Binalar

Sosyal Tesisler
Sosyal Binalar

Beton Prekast Yapılar, klasik betona göre yüksek performans değerlerine sahip özel bir betonun fabrika ortamında kalıplara dökülerek üretilen hazır yapı türüdür. Bileşiminde silis kumu, beyaz çimento, su, polimer, kimyasal katkılar ve cam elyafı lifleri bulunur. Cam elyafı lifleri sayesinde prekast beton dayanıklılık ve esneklik kazanmaktadır. Bu yapı elemanı daha sonra şantiyeye nakledilir ve montajı gerçekleştirilir. Beton hazır kirişler, beton hazır duvar ve beton ara kat döşemeleri gibi yapısal elemanlar prekast beton tekniği  kullanılarak inşa edilebilir. Beton prekastlar, çevre düzenlemelerinde, ses ve ısı yalıtımında, güvenlik duvarlarında, metro tünellerinde, yağmur suyu kanallarında, su ve kanalizasyon boruları da dahil birçok şekilde kullanılmaktadır.

Beton Prekastlar yapısında bulunan cam elyaf sayesinde, aynı kalınlıktaki klasik betona göre çok daha sağlamdır. Klasik betonda görülen karbonizasyon, çatlama gibi problemler prekast betonda görülmez. Ayrıca bu yapılar, kimyasal özellikler sayesinde normal  betona ve diğer yapı malzemelerine kıyasla daha az su geçirmektedir. Ayrıca boya yapılması durumunda, kirlenmeme, kendini temizleme gibi özellikler kazanabilmektedir.

Beton Prekastların yapısında kullanılan brüt beton malzemesi sayesinde bu yapılarda Isı ve ses geçirgenliği düşüktür.  Beton prekastlar depreme oldukça dayanıklı olup tüm olumsuz hava şartlarına karşı yüksek izolasyon sağlamaktadır. Beton Prekastlar inşa alanında uygulamalara göre daha düşük malzeme ihtiyaçlarıyla üretilir bu da maliyet ve çevre dostu özelliğini arttırır. Ayrıca bu yapılar kullanılacak alana göre özelleştirilebilir; İstenilen renk, doku ve boyutlarda kolaylıkla üretilebilir.

Prekast Beton inşaatlarının diğer bir avantajı da inşaat sahasında hiçbir ham madde inşaat sahasında herhangi bir hammadde depolanmamasıdır. Bu sayede işçilik masrafları düşmekte işçilere böylece güvenli bir çalışma platformu sağlar.

Bir yapı firmasını en iyi yaptığı işlerden tanıyabilirsiniz. Profabrik olarak kaliteden ve iş disiplinimizden hiçbir ödün vermeden sizlerin en kaliteli yapılara kavuşmasına yardımcı oluyoruz.

Sohbet Başlat
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?