Konteyner

Konteyner

Konteyner ve prefabrik yapılar; hızlı yapı ihtiyaçlarına cevap vermekle birlikte konfor ve ekonomiyi de beraberinde sunmaktadır.  

Konteyner yapılarda fabrikada üretilen galvanizli yapı çeliği istenilen formlarda şekil verilerek konteynerin ana karkasını oluşturmaktadır. Galvanizli yapı çeliği konusunda ülkemiz özelikle son 10 yılda dünyanın en etkin üretim üslerinden biri olmuştur. Ereğli demir çelik fabrikaları, Borçelik, Tezcan, MMK, Tat Metal, Atakaş, Assan, Tosyalı, KMC gibi dünya çapında marka olmuş fabrikaların ürünlerini kullanan firmamız yapı karkasının kaliteli ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. 


Standart Konteyner


Standart Konteyner


Standart Konteyner


Konteyner PK 303

Konteyner Modelleri

Standart Konteyner
Standart Konteyner

Wc Duş Konteyner Modelleri
Wc-Duş Konteyner

Prefabrik Satış Ofisi
Ofis Konteynerları

Yemekhane Konteyner
Yemekhane Konteynerlar

Birleşimli Konteyner Ofis
Birleşimli Ofis Konteynerlar

Demonte Konteyner
Demonte Konteynerlar

Konteyner Yatakhane
Yatakhane Konteynerlar

Solar Konteyner
Solar Konteyner

Metropol Konteyner Modelleri
Metropol Konteyner

Galvaniz karkası üretilmiş konteyner yapısı daha sonra zemin kaplaması aşamasına gelmektedir. Zemine sabitlenen beton plakalarla hem stabil hem de korozyona karşı yalıtımlı bir yüzey oluşturulmakta yaşam alanlarına parke, mineflo, seramik uygulanmakla birlikte, isteğe bağlı  wc-duş-lavabo bölümlerine epoksi kaplama yapılabilmektedir. 

Konteyner modellerine göre ara bölme duvarları, kapılar, pencereler, elektrik aksamı ve sıhhi tesisat bağlantıları ile ihtiyacınız olan yapıyı çok kısa sürede teslim edebiliyoruz. 

Üretim hattımızda ihtiyacınız olan her türlü yapıya göre plan yapabilmekteyiz.  

Güvenlik kabinleri için 1 mt x 1 mt den başlayan ve istediğiniz ölçülerde üretebildiğimiz hazır kabinlerimizden fabrika-site-şantiye alanlarınızın güvenliğini hızlıca sağlayabilirsiniz. Mimari isteklere göre dış cephelerinde uygulayacağımız malzemelerle şık ve kullanışlı ürünlerimizi mutlaka inceleyiniz. 

Bahçelerinizde konteynerlerimizi güvenle kullanabilirsiniz. Vinçli araçlarla yerinize gelecek konteynerler aracın üzerinden vinçle indirilerek hazırlamış olduğunuz düze zemin bırakılacaktır. Zeminin 10 cm kalınlığında düz şekilde beton atılması önerimizdir. Geçici olarak takozlar üzerine oturtulabilecek konteynerlerin uzun süreli kullanım için tamamıyla düz zemine oturtulması önerimizdir. 

Konteynerlerin dış ve iç duvarlarında isteğe EPS-TAŞYÜNÜ-PÜ dolgulu 4-5-6 CM LİK sandwich paneller kullanılmaktadır. Standart ürünlerimizde Panel Dış ve İç Yüzeyleri: Film Kaplı Ral 9002 Boyalı Galvaniz Sac’dan imal edilmektedir. Profilleri rollform makinası ile üretilen, duvarları Sandviç Panellerden oluşan, panel iç ve dış yüzeyi üzeri film kaplı COIL COATING sistem hazır boyalı sac kaplamalı panel sistem modül yapılarımız uzun süreli kullanılabilmektedir. 

Üretilecek Konteynerler standart olarak 3,00×7,00×2.53m ebatlarında imal edilmektedir.           
Standart Konteynerlerin yaklaşık ağırlıkları (PK 102 boş tip için) 3,00×7,00m 1550 kg’dır.          
Kullanılan tüm malzemeler TSE belgelidir. 

 1,5 mm mm Kalınlığında Galvaniz rulo sacdan rollformer makinesinden çekilmiş, ab kant makinasında son şekli verilmiş, üst şase ve alt şase çerçeve profilleri, köşe profilleri ve mapa destek C profillerinden oluşmaktadır. Özel projelerde statik hesaplamalar neticesinde gerektiğinde profil et kalınlığı ve genişliği değiştirilmekte, mapa destek C profil sayıları artırılmakta veya sanayi profillerinden kolon-kiriş takviyesi ve kaynak/vida/cıvata kullanılabilmektedir. 

Birleşimli konteynerlerin dış cephelerinde yapısal çelikten çapraz veya dikey bağlantılar monte edilerek stabilite sağlanmaktadır. 

KONTEYNER ALMADAN ÖNCE DİKKAT EDİN!

1. Isı ve ses yalıtımı olmasına dikkat etmelisiniz. 
2. İhtiyaca yönelik konteynerlar olması, örneğin ofis amaçlı kullanıma uygun bir konteyneri şantiyede kullanmak akıllıca bir seçim olmayacaktır. İhtiyaçtan fazla büyüklükte bir konteyner maliyeti haricinde bir katkı sağlamaktadır. 
3. Konteynerların montajı en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Konteynerların kurulumu yapılacak zemin düzgün bir alan olması, kablolama işlemi düzgün yapılması gibi dikkat edilmesi gereken bir çok husus vardır. Montaj hizmeti güvenilir firmalar tarafından yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

KONTEYNERLER VE İMALAT SÜRECİ?

Konteynerların imalatı endüstriyel bir üretimdir. Ana karkası galvanizli özel form verilmiş profillerle oluşturulan konteynerler her aşamasında detayları çözülerek istenilen ihtiyaçlara cevap verebilen özellikleri ile her geçen gün daha da artan pazar payına ulaşmaktadır.

Profabrik Konteynerler, Kaynaklı veya vidalı olarak hazırlanan metal karkasa, istenilen özelliklere göre sırasıyla dış duvarlar, çatı ve zemin kaplaması, pencere ve kapı montajı, mekanik ve elektrik tesisatı istekleri çözülmesi ile sevkiyata hazır hale getirilerek araçlarla müşteriye sevk edilir.

KONTEYNERLER VE RÜZGAR?

Profabrik Konteynerler her türlü mukavemet çözümleri yapılmış, kar ve rüzgar yükleri hesaba katılarak çözümlenmiş ürünlerdir. 80 km/saat rüzgarda bile yere sabitlenerek güvenle kullanılır.

KONTEYNERLER VE BAKIM?

Profabrik konteynerler, genel yapı bakım kriterlerine göre silikon ve mastik yenilemeleri gibi küçük dokunuşlarla  uzun yıllar kullanabilirsiniz.

KONTEYNERLER VE YALITIM?

Profabrik konteynerler, üstün yalıtım özelliklerine sahiptir. Duvarlarda kullanılan sandwich panel ve tavanda kullanılan cam yünü yalıtım ile size beklediğinizden daha yüksek bir konfor sağlamaktadır.

KONTEYNERLERDE ÖLÇÜ STANDARTLARI?

Profabrik konteynerler, belirli standart ölçülerde olabildiği gibi müşterimizin ihtiyacına göre birleşimli ve katlı çözümlerle çok geniş bir ölçü çeşitliliği sağlamaktadır. 1 m2 den ne kadar m2 istenirse ihtiyaca cevap verebilir.

KONTEYNER KURULACAK ZEMİN?

Profabrik konteynerler, uzun ömürlü kullanım için düz bir beton zemin üzerine yerleştirilmeli ve alt zemindeki betonun çatlamaması için 10 cm olması gerekmektedir.

KONTEYNERLER VE GARANTİ?

Profabrik konteynerler kullanım kılavuzuna göre kullanılması şartıyla 1 yıl imalat ve montaj hatalarına karşı garantilidir.

KONTEYNERLER VE ISITMA-SOĞUTMA?

Profabrik konteynerler, yapı teknolojisinde kullanılan her türlü iklimlendirme teknolojisine uygun ürünlerdir. Kalorifer-klima-soba-şömine türü istekler için çözümümüz vardır.

KONTEYNERLER VE SEVKİYAT?

Profabrik konteynerler, tır ve kamyonlarla kolayca sevk edilebilir. Demonte konteynerler ile 1 TIR da 12 adet 3 x 7 mt lik konteyner sevk edilerek yerinde kurulumla nakliye avantajı sağlanabilir.

Konteyner Teknik Şartname


Konteyner Teknik Şartname

Elektrik ve sıhhi tesisatları yerinizdeki tesisatlara montajları oldukça kolay hale getirilmektedir. Konteynerlerin dış yüzeyinde mevcut hatlarınıza bağlantıların olabilmesi için giriş –çıkış panoları bulunmaktadır ve yerel imkanlarla rahatça bağlantılarınız yapılabilmektedir. 

 Konteyner evlerde istenirse konteyner üzerine çatı uygulaması da yapabilmekteyiz. Bu uygulama ile hem ekstra bir yalıtımlı bölüm daha oluşturmakla birlikte daha şık bir görünüm de sunmaktayız. 

 Yaşam konteynerleri aynı zamanda inşaat şantiyelerinde ve fabrika kamplarında yatakhane ve ofis binası olarak tercih edilmektedir. Kısa ve orta süreli kullanım durumları için ideal bir yaşam ve çalışma alanları sunmaktadır. Üretim tesislerimizde kullanıma hazır olarak üretilen konteynerler kullanılacağı alana ulaştığında hemen kullanılmaya başlayabilir veya birleştirilerek daha büyük alanları yapılar oluşturabilmektedir.  

Yaşam konteynerleri, tüm kullanım alternatiflerinin yanında sosyal ve jeopolitik ihtiyaçlara da cevap vermekte ve mülteciler veya afet mağdurları içinde hızlı çözümler sunmaktadır.  

Temel yaşam için gereken güvenlik ve mahremiyet gibi ihtiyaçları karşılamakla birlikte salgın hastalık ve karantina alanları içinde çözüm alternatifidir.  

 Konteyner modüllerinin yatay ve düşey yönden birleştirilmesiyle 3 kata kadar büyük yapılarda oluşturulabilir. İhtiyacı karşılamak için kolayca kurulabilir, depolanabilir ve taşınabilir. 

 Konteynerlerde PROFABRİK farkları, 

  • Profabrik; ürettiği ve uyguladığı yaşam konteynerlerinin istendiği anda yeni bir yere taşınması işlemini çok küçük giderlerle gerçekleştirir. 
  • İsteğe bağlı olarak sözleşme anında, sonradan yapılacak söküm, taşıma ve montaj hizmetinin fiyatını sabitler. 
  • Zemin betonundan ısıtma ve soğutma tesisatlarına kadar binanızın tümünü anahtar teslim olarak sunar. 
  • Satın aldığınız yaşam konteynerlerini, 0-1 yıl içinde satın aldığınız bedelin %60 ına kadar bedelle geri alma garantisi verir. İleriki yıllarda da satın alma seçeneği için güvenilir bir tedarikçiniz olacaktır. 
Sohbet Başlat
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?