Konteyner Evler

Profabrik Konteyner evler, kolayca kurulumu yapılabilen, bunun yanında ihtiyaç anında hızlı bir şekilde taşıma işlemi gerçekleştirilen pratik binalardır. Hızlı yapı çözümü olarak bilinen ve kullanıcılarına birçok avantaj sağlayan konteynerler, son yıllarda sıkça tercih edilmeye başladı. Konteyner evler kullanıcılarına sunduğu konfor ve sağladığı avantajlarıyla klasik mimaride inşa edilen betonarme ev modellerine göre tercih edilmesi için birçok neden bulunmaktadır. 

Konteyner evler genellikle meyve bahçeleri, tarım arazileri, avcılık, yazlık ve kışlık ev ihtiyaçları için kullanılmaktadır. Mevsim durumuna göre yapımı çok uzun zaman alan beton ve tuğla evlere göre konaklama açısından bir alternatif olan bu konteynerler; hızlı, pratik ve kullanışlı yapılarıyla dikkat çekiyor. 

Yüksek izolasyonlu yeni nesil konteyner evler, doğal afetlere karşı en güvenli yapı modelleri arasında yer almaktadır. Pratik bir kullanıma sahip olan konteyner evler; çiftlik evi, yazlık veya daimî yaşam alanı olarak da kullanılabilmektedir. Betonarme yapılara kıyasla uzun inşaat süreçleri gerektirmeyen konteyner evler istenildiği zaman kolayca sökülüp başka bir arazi üzerine rahatlıkla kurulabilmektedir. 

Profabrik konteyner evlerde kullanılan paslanmaz yüksek galvanizli metaller sayesinde konteyner evlerin güvenliği en üst düzeye çıkmaktadır. Bu güvenlikli metal sistemi konteyner yapının alt ve üst ana şasesiyle duvar dikmelerinde aynı standartlarda kullanılmakta olup yapıyı depreme karşı son derece güvenli kılmaktadır. 

Profabrik konteyner evlerin kapısında sac panel sistemli kapı kullanılmaktadır. Bu kapılar tam kapama sağlar, rüzgâra, toza, yağmur suyuna ve doğa ortamında haşeratın evin içine girişini engeller. 

Kullanıcılarına kusursuz bir konfor sunan konteyner ev modellerimiz, estetik tasarımları ile öne çıkmaktadır. Bu evler kaliteli malzemeden üretilmekte olup, aynı zamanda kullanıcılarına evlerini diledikleri şekilde tasarlama imkânı sunar.  

Fabrika ortamında üretilen bu hazır yapılar tüm olumsuz şartlarda dayanıklı olup uzun ömürlü yapısı ile yıllarca kullanılabilmektedir. Konteyner evlerin İnşaatında kullanılan TSE belgeli ve uzun süreli kullanıma olanak sağlayan malzemeler sayesinde bakım maliyetleri de oldukça düşüktür. Konteyner evler elektrik tesisatı, temiz ve atık su tesisatı, duş alanları ve su giderleri montajı tamamlanarak kullanıma hazır bir biçimde üretilip teslim edilir.   

Tasarımı ve kullanışlı özellikleriyle sıkça tercih edilen konteyner evler, sıradan evlere kıyasla daha az maliyet gerektirmektedir. Mimari tasarımındaki estetik görünümü ile fark yaratan konteyner evler; sağlam montaj ve kurulumu sayesinde, doğal afet gibi risk durumlarına karşı çok pahalı maliyete sahip betonarme binalara göre daha dayanıklıdır. 

Profabrik olarak prefabrik yapılar alanında uzun yıllara dayanan tecrübemiz ile en iyi fiyatlarla en kaliteli yapıları sunuyoruz. Hemen bize ulaşın ve sizin için en uygun konteyner ev konseptlerini öğrenin.