Mobil Konteynerler, kolayca kurulumu yapılabilen, bunun yanında ihtiyaç anında hızlı bir şekilde taşıma işlemi gerçekleştirilen pratik binalardır. Mobil Konteynerler genellikle meyve bahçeleri, tarım arazileri, avcılık, yazlık ve kışlık ev ihtiyaçları için kullanılmaktadır. Mevsim durumuna göre yapımı çok uzun zaman alan beton ve tuğla evlere göre konaklama açısından bir alternatif olan bu konteynerler; hızlı, pratik ve kullanışlı yapılarıyla dikkat çekiyor. 

Kullanım amacı, kullanım yeri ve kullanım şekillerine göre büyüklükleri değişebilen mobil konteynerler, fabrikadan paket halde sahaya sevk edilmekte olup sahada kolay ve hızlı kurulum özelliğine sahiptir. Bu konteynerlerin hızlı bir şekilde sevk edilmesi nakliye maliyetlerinde büyük oranda avantaj sağlar. Kaynaksız yapı ve cıvata somun bağlantıları ile üretilen mobil konteynerler kullanılacağı yerin coğrafi biçimleri veya kullanım amacına göre, üç katlı olarak da üretilebilmektedir. 

Mobil konteyner yapılarımız, hafif ve sağlam yapısının yanında oldukça az yer kapladıklarından nakliyesi de oldukça da kolay gerçekleştirilmektedir. Taşımanın kolay olmasının yanında, mobil konteynerlerin iç tasarımında da çeşitli düzenlemeler yapılabilmektedir. Vidalı ve geçmeli sistemleri sayesinde kurulumları oldukça kolaydır. 

Deprem ve yangınlara karşı dayanıklı olan mobil konteynerler, aynı büyüklükteki betonarme yapılarla karşılaştırıldığında bu yapılardan 3 kat daha dayanıklıdır. Toplam yapı ağırlığının betonarme binadan çok daha hafif olması nedeniyle yanal deprem yükleri büyük oranda azalmaktadır.   

Kullanıldığı her alana kolay uyum sağlayan sağlam yapısı sayesinde sıkça tercih edilen mobil konteynerler, uzun ömürlü yapısıyla kullanıcısına düşük maliyetli yapı çözümleri sunmaktadır.