Triplex Prefabrik

Triplex evlere ihtiyacı olan kişilerin aklına ilk gelen soru maliyetin ne olacağıdır. Haliyle ev 3 katlı olunca prefabrik olarak maliyetinin bilinmesinde soru işaretlerinin oluşması gayet doğaldır.

Konuya planlama aşamasından başlayalım, 3 katlı triplex prefabrik ev yaptırmaya kara verdiniz. Temelinizde tek katlı veya 2 katlı prefabrik eve göre çok büyük bir fark oluşmayacaktır. Evin oturacağı alanın hafriyatının yapılıp üzerine temel betonu atılması işinin maliyeti 2021 fiyatlarına göre yaklaşık 300-350 TL/M2 seviyelerindedir.

Üst yapıya gelince ise galvanizli çelik taşıyıcı sistemin ve duvarların oluşturduğu çatı dahil yapı karkasının m2 si tamamen proje ile alakalı olarak değişmekte ve projenin gerektirdiği her malzemenin tek tek hesaplanması ile masa başında %100 doğrulukla hesaplanmaktadır.

Projenin uygun görülüp uygulamanın başlamasından itibaren artık masada karar verdiğiniz bütün detaylar bire bir uygulanarak karşınıza gelmektedir. 

Triplex evinizde deprem ve rüzgar riskleri dahil her türlü olumsuzluk hesaplanarak çözümü yapılmış ve uygulaması Profabrik uzman ekiplerince yapılmış evinizde gönül rahatlığı ile uzun yıllar boyu sürecek yaşamınıza başlayabilirsiniz.

Triplex prefabrik ev uygulamaları uzmanlık ister ve o uzmanlık Profabrik ekiplerinde mevcut. Siz hayalini kur Profabrik gerçekleştirsin.