Yatakhane Konteyner Nedir?


Pratik yapı çözümleri olarak Yatakhane Konteyner modelleri, İnşaat şantiyeleri, maden kamp alanları yoğunluklu olmak üzere devlet ve özel okullar, huzur evleri, sosyal tesisler, hastaneler ve askeri kışla gibi yerlerde kullanılmaktadır. Kullanıcılarına adeta evindeymiş gibi hissettiren Profabrik Yatakhane modelleri popülaritesini günden güne arttırmaktadır. 

Kullanıcıların konforu tasarlanan Profabrik yatakhane konteynerleri, uluslararası standartlara uygun olarak üretilmiştir. Tasarımı tamamlanarak onay alan ürün, kısa sürede üretilerek kurulum aşamasına geçilebilir. Kullanıma hazır olan ürünler istenilen adrese teslim edilebilir. Birçok sektör konteyner, uluslararası standartlara sahip taşıma sistemimiz ile taşınır. İstenildiği zaman kolay bir şekilde yeri değiştirilebilir. 

Yatakhane amacıyla kullanılacak konteyner yapılar. Kişi sayılarına göre oluşturulan projelerde, standart veya özel ebatlı konteynerlerimiz tek veya birleşimli olarak kullanılabilir. 
Şantiyelerde kullanılan yatakhane yapıları işçi ve mühendis yatakhaneleri olmak üzere ayrılırlar. İhtiyaçların farklılığından kaynaklı bu projeler için standart planlarımız mevcuttur. İsteğe bağlı olarak da yeni plan alternatifleriz firmamız aracılığı ile projelendirilmektedir. 

Yatakhane konteynerlerimiz çalışan personel sayısına göre tek katlı, iki katlı, üç katlı veya dört katlı olacak şekilde kurulabilmektedir. Şantiye, madencilik gibi iş kollarında sıkça tercih edilen yatakhane konteynerleri kullanıldığı her yerde kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Kolay ve kısa sürede kullanışlı bir çalışma alanı sunan konteynerler, ucuz maliyeti ile de özellikle de inşaat firmalarının sıkça tercih ettikleri ürünler haline gelmiştir. 

Yatakhane Konteynerleri; bütün hava ve arazi şartlarına dayanıklı olup, deprem, yangın gibi doğal afetlere karşı dayanıklıdır. Kullanıcıya göre özel olarak üretilebilen bu yapılar taşınabilirliği kolay olduğu için kolaylıkla yüklenilip kurulumu gerçekleştirilebilir. Yatakhane Konteynerleri, fabrika üretim sürecinden hazır hale gelmekte olup, kullanıcılarına uygun maliyetli çözümler sunmaktadır. 

 Konteynerlerin Kurulumu Nasıl Gerçekleştirilir?  

Yatakhane konteynerlerinin kurulumu, oldukça hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu konteynerlerin Duvar panelleri ve tavan kaplamaları tamamlandıktan Çatı kaplamasının yapılmalarına başlanır. Kenar makaslarının betopan kaplanmasının ardından Çatıların havalandırması tamamlanmaktadır, Binanın iç elektrik tesisatlarının çekilmesi, pis-temiz su giderlerini açılması ve armatürlerinin teminin ardından yapının kapı ve pencereleri takılmaktadır. Tekli taleplerde 2 saatte kurulabilen yapılar birleşimli ve kompleks yapı ihtiyaçlarında da en geç 7 gün içerisinde kurulumu ve montajı tamamlanan yatakhane konteynerleri kullanıma hazır hale getirilir.